نیمکت چیست؟

نیمکت پلتفرمی است که شما میتوانید در هر زمان و مکان دلخواهی که هستید با اساتید مجرب و حرفه ای ما بصورت آنلاین و زنده کلاس های تصویری برگزار و از مزایایی مانند صرفه جویی در زمان و هزینه های هنگفت آموزش های حضوری بهره مند شوید.

هدف از جلسه آزمایشی چیست؟

مهمترین هدف از جلسه آزمایشی، ایجاد شناخت و آشنایی بین زبان آموز و استاد میباشد. در این مرحله استاد با پرسیدن سوالات اختصاصی خود با خصوصیات شما آشنا شده و برنامه ای متناسب با شما را پیشنهاد میدهد. استاد با روش های تعیین سطح اصولی، بهترین منابع و روش تدریس را پیشنهاد میدهد.

چطور کلاس آزمایشی رزرو کنم؟

نیمکت این قابلیت را برای شما زبان آموزان عزیز فراهم کرده که بتوانید تا سقف ۷ جلسه رایگان با اساتید، جلسات آزمایشی رایگان برگزار نمایید. (تشکیل جلسات آزمایشی بیشتر از سقف مجاز تنها طبق مقررات سایت و شرایط خاصی امکان پذیر میباشد)

 

به جهت انجام رزرو، پس از انتخاب استاد مورد نظر، گزینه رزرو جلسه در پروفایل استاد را انتخاب کنید. در گام بعد تقویم آموزشی استاد نمایان میشود، حالا به راحتی زمان دلخواه خود را از تقویم آموزشی استاد مورد نظر انتخاب کنید. حال اگر آن جلسه آزمایشی رایگان باشد، بدون نیاز به پرداخت، جلسه رزرو خواهد شد و اگر غیر رایگان باشد، به درگاه پرداخت هدایت خواهید شد. در پایان نیز پیامکی حاوی لینک جلسه و ساعت، به منظور اطلاع رسانی از سمت سایت جهت حضور در کلاس برای شما ارسال خواهد شد.

طور کلاس رزرو شده ام را شروع کنم و وارد کلاس شوم؟

زمانیکه شما ثبت جلسات خود را طبق زمانبندی متناسب ثبت کرده باشید، در بازه ی نزدیک به شروع زمان کلاس، لینک ورود برایتان ارسال خواهد شد و از طریق آن میتوانید وارد فضای کلاس شده و با کلیک روی دکمه "ورود به کلاس" نسبت به برگزاری کلاس اقدام کنید. لازم بذکر است که ورود به کلاس برای اساتید و زبان آموزان، ۱۵ دقیقه قبل کلاس امکان پذیر خواهد بود.

اگر وارد کلاس شدم و استاد نبود چه اقدامی باید انجام دهم؟

اگر وارد کلاس شده اید و استاد حضور ندارد، بلافاصله از طریق چت آنلاین سایت و یا تماس با شماره درج شده در سایت، به پشتیبانی نیمکت اطلاع داده تا با او تماس گرفته شود. 

 

نکته: اگر استاد تا 15 دقیقه برای کلاس های آزمایشی و تا ۲۰ دقیقه برای کلاس های یک ساعته در کلاس حاضر نشود، آن کلاس لغو شده و طبق مقررات سایت علاوه بر بازگشت آن جلسه به کیف پول شما، مبلغی اضافه بر سازمان نیز به شما تعلق میگیرد.

قوانین تایید برگزاری جلسه چیست؟

يک كلاس در صورتى موفق و برگزارشده اعلام میشود که هر دو‌ طرف، یعنی هم زبان آموز و هم استاد تیک تایید برگزاری کلاس را بزنند.

 

 

نکته ۱: درصورتی که مشکلی در حین برگزاری کلاسها برای هر کدام از طرفین پیش بیاید، موظف هستند در سریع ترین زمان به پشتیبانی وبسایت اعلام کنند.

 

نکته ۲: چنان چه زبان آموز به هر دلیلی پس از اتمام کلاس، تیک تایید کلاس را نزند، تا ۲۴ ساعت فرصت دارد که درصورت وجود علت خاصی، آنرا به پشتیبانی اعلام نماید. درغیر اینصورت کلاس برگزارشده تلقی خواهد شد.

به چه میزان میتوان به سایت نیمکت اعتماد کرد؟

زبان آموزان پس از برگزاری هر جلسه، برای استاد خود امتیاز و نظر ثبت میکنند که ادامه همکاری نیمکت تنها با اساتید مجرب و تایید شده از جانب زبان آموزان ادامه پیدا خواهد کرد. هر زبان آموز میتواند تا سقف ۱۰ جلسه کلاس آزمایشی را به صورت رایگان رزرو کند. پس از رسیدن به سقف تعداد آزمایشی های رایگان ارائه شده از جانب نیمکت، امکان رزرو جلسه آزمایشی وجود ندارد و با توجه به محدود بودن تعداد آزمایشی های رایگان، توصیه میشود کلاس های آزمایشی خود را با اساتیدی برگزار نمایید که در انتخاب بین چند استاد مردد هستید.

در جلسه آزمایشی قرار است تعیین سطح بدهم؟  

هدف از جلسه آزمایشی، آشنایی بیشتر زبان آموز و استاد می باشد تا استاد با پرسیدن سوال هایی، با شما آشنا شده و برنامه ای را براساس سطح و نیازتان به شما پیشنهاد دهد. لذا میتوان گفت که استاد شما را به نحوی تعیین سطح کرده و براساس سطح تشخیصی، برنامه آموزشی خود را به شما ارائه خواهد کرد. چنانچه از کلاس آزمایشی و استاد انتخابی خود رضایت داشتید و همچنین مدل آموزشی استاد مطابق نیاز شما از زبان بود، میتوانید با ایشان کلاس های خود را خریداری و رزرو کنید.

تعداد نفرات شرکت کننده در کلاسها به چه صورت است؟

در کلاس های خصوصی فقط شما و استادتان در کلاس حضور دارید، در حالیکه در کلاس های نیمه خصوصی، علاوه بر شما و استادتان، تعداد اعضا میتواند به بیش از ۲ نفر برسد که بصورت دوره توسط استاد برگزار میگردد.

اگر بدون لغو در کلاسم حضور پیدا نکنم چه اتفاقی میافتد؟

در صورت بروز چنین اتفاقی استاد به پشتیبانی اطلاع خواهد داد و پشتیبان با شما تماس خواهد گرفت و چنانچه شما پاسخگوی تلفن خود نباشید، استاد تا ۲۰ دقیقه در کلاسهای رسمی و تا ۱۵ دقیقه در کلاسهای آزمایشی منتظر ورود شما میماند، اگر در کلاس حضور پیدا نکنید، کلاس شما از نظر سایت برگزار شده تلقی خواهد و هزینه کلاس به کیف پول استاد منتقل میشود.

شرایط تغییر زمان چیست؟

استاد و زبان آموز تا قبل از 12 ساعت مانده به کلاس، بصورت رایگان امکان تغییر زمان و یا لغو کلاس را بدون پرداخت جریمه دارند.

خرید و ثبت کلاسها به چه صورت امکان پذیر است؟

جهت خرید و ثبت کلاسها شما در ابتدا باید وارد پروفایل استاد مورد نظر شده و گزینه رزرو کلاس را انتخاب نمایید، پس از آن منویی برای شما نمایش داده میشود که شامل بازه زمان برای تشکیل هرجلسه از کلاس شماست که شامل (۶۰ دقیقه،۹۰ دقیقه و ۱۲۰ دقیقه) و همچنین تعداد جلسات مورد درخواست (۱ جلسه، ۵ جلسه، ۱۰جلسه و یا ۱۶ جلسه ای) میباشد. پس از انتخاب ۲ مورد فوق، وارد تقویم آموزشی استاد خواهید شد که باید روز و ساعت کلاستان را انتخاب کنید (انتخاب حداقل ۱ مورد کافیست و بقیه بصورت خودکار به تب زمانبندی نشده منتقل خواهند شد).

در صورت انجام تمام مراحل بالا بر حسب تعداد و زمان جلسات انتخابی شما مبلغ نهایی با اعمال تخفیفات تعلق گرفته، محاسبه و شما وارد درگاه امن پرداخت میشوید و پس از پرداخت موفق، کلاسهای شما ثبت میگردد.

چگونه میتوانم هزینه کلاس های خود را پرداخت کنم؟ 

پرداخت شما از طریق درگاه های امن مستقیم بانکی و کیف پول نیمکت امکان پذیر است:

 

نکته: در پرداخت از طریق کیف پول، پس از انتخاب دوره مورد نظر، روش پرداخت را از کیف پول را انتخاب کنید، در این حالت سایت فقط مابه التفاوت را برای شما محاسبه خواهد کرد.

زمان هر جلسه کلاس چقدر است؟ 

در پلتفرم نیمکت زمان پایه هر کلاس خصوصی ۶۰ دقیقه و کلاس های آزمایشی ۳۰ دقیقه است. توجه کنید که این امکان برای زبان آموز وجود دارد که هنگام رزرو جلسه، بازه جلسات خود را ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ انتخاب کند. با انتخاب هرکدام از بازه های زمانی، تعداد جلسات بر اساس همان بازه انتخابی تنظیم و مبلغ نهایی مطابق با آن محاسبه میگردد.

 دوره چیست؟

دوره ها همان کلاس‌های نیمه خصوصی هستند که بصورت گروهی یا خصوصی برگزار میشوند.

آیا امکان تشکیل کلاس ها در خارج از وبسایت وجود دارد؟

تمامی کلاس های رزرو شده با شما باید با استفاده از زیرساخت نیمکت برگزار گردد تا کیف پول شما پس از برگزاری موفق آپدیت گردد. استفاده از فضایی غیر از اسکای روم در صورت پایداری سیستم نیمکت تخلف محسوب شده و در صورت مشاهده، با استاد مربوطه برخورد خواهد شد.

 

تبصره: امکان استفاده از فضایی غیر از اسکای روم، تنها در صورت اضطرار و با هماهنگی نیمکت وجود دارد.

فضای کلاس نیمکت چه امکاناتی را به من میدهد و آیا نیاز به نصب نرم افزار خاصی دارم؟

کلاس های رزرو شده خود را میتوانید از طریق سایت نیمکت بدون نیاز به نصب نرم افزار خاصی برگزار کنید. امکانات مختلفی در فضای کلاس نیمکت همچون موارد زیر وجود دارد:

 • تصاویر شرکت کننده های حاضر در جلسه
 • تعداد شرکت کننده های حاضر در جلسه
 • فعال و غیرفعال سازی صدای خودتان
 • روشن و خاموش کردن وبکمتان 
 • مشاهده تصویر شرکت کننده های حاضر در جلسه
 • تعداد شرکت کننده های حاضر در جلسه
 • امکان چت متنی با استاد و سایر کاربران جلسه
 • محل نمایش فایل آپلود شده به کلاس از جمله پاورپوینت، پی دی اف و ...  
 • فعال و غیرفعال سازی صدای خودتان
 • روشن و خاموش کردن وبکمتان
 • آپلود فایل به فضای کلاس و نمایش به استاد

با چه دستگاه هایی میتوانم در کلاس خود را شرکت کنم؟  

شما میتوانید کلاس های خود را با استفاده از لپتاپ، کامپیوترهای رومیزی، تبلت و یا موبایل برگزار نمایید. باتوجه استاندارد بودن صفحه لپتاپ، توصیه میشود تمامی کلاس های خود را با لپ تاپ برگذار کرده و از موبایل فقط در موارد اضطراری استفاده نمایید.

نیاز به چه سرعت اینترنتی دارم؟

سرعت دانلود و آپلود مناسب: ۵ مگابایت بر ثانیه

آیا پس از گذراندن تعدادی جلسه میتوانم استادم را تغییر دهم؟

طبق قوانین وبسایت، چنان چه شما زبان آموزان در مسیر آموزشی با اساتید خود، رضایت کافی را کسب نکرده باشید یا به دنبال کسب مهارت و آموزش در سایر زبانها باشید، بله این امکان برای شما فراهم است که بتوانید استاد مورد نظر را تغییر داده و مبالغ باقی مانده به کیف پول شما در وبسایت منتقل خواهد شد. در این حالت شما باید برای کلاسهای رزرو نشده خود با استاد از گزینه لغو استفاده کنید تا پول به کیف پولتان در وبسایت منتقل شود.

شرایط حضور در کلاسهای نیمکت برای زبان آموزان و اساتیدی که در خارج از کشور زندکی میکنند چگونه است؟ 

خوشبختانه نیمکت این قابلیت را دارد که آموزش را برای همه افراد نامحدود در نظر گرفته است و شما در هر مکان و زمانی که باشید میتوانید در سایت نیمکت ثبت نام کنید. پس هم اساتید و هم زبان آموزان در داخل و در خارج از کشور میتوانند در کلاسهای نیمکت شرکت کنند.

 

نکته: لازم به ذکر است که در جهت پشتیبانی دقیق تر نیمکت، در هنگام ثبت نام خود، شماره تلفن تلگرام یا واتساپ خود را وارد نمایید.

منظور از کلاس های برگزار شده در پروفایل اساتید چیست؟

منظور کلاس هایی است که زبان آموزان دیگر با این استاد به اتمام رسانده اند.

کلاس های رزرو شده با من بر اساس وقت محلی من است یا استاد؟

زمان های نیمکت بر اساس ساعت و وقت محلی سیستم شما نمایش داده میشوند. اگر به کشوری دیگر رفتید، فقط کافیست تا ساعت سیستم خود را به زمان آن کشور تغییر داده تا همه زمان ها را از این پس به زمان آن کشور جدید مشاهده نمایید.

 

 از تنظیم بودن ساعت سیستم خود اطمینان حاصل کنید!

آیا کلاس ها زنده هستند و یا به صورت ضبط شده؟  

تمامی کلاس های نیمکت بصورت زنده هستند. یعنی شما و استادتان در زمان رزرو شده کلاس به صورت زنده و لایو با یکدیگر به صورت صوتی/تصویری صحبت خواهید کرد.

اگر به هر دلیلی به این نتیجه رسیده باشم که قادر به ادامه کلاسهایم در نیمکت نیستم، عودت مبلغ کلاسهایم چطور خواهد بود؟

در صورتی که شما دیگر تمایلی به ادامه استفاده از خدمات نیمکت را نداشته باشید، کل مبلغ کیف پول با کسر ۵٪ حق امور اداری به حساب بانکی شما منتقل خواهد شد.

چطور میتوانم برای استاد نظر ثبت کنم؟

وارد پروفایل استاد مورد نظر شده و در انتهای پروفایل او، ثبت دیدگاه را انجام دهید. البته، پس از اتمام هر جلسه نیز شما میتوانید تا  کیفیت آموزشی آن جلسه را از طریق ثبت ستاره و کامنت برای پشتیبانی ارسال نمایید.

اطلاع رسانی نیمکت زمانی که اولین بار جلسه ای را رزرو میکنم چگونه است؟

پس از ثبت کلاس، پیامکی برای شما ارسال خواهد شد که شامل نام استاد، تاریخ و زمان کلاس شماست.  همچنین ۱۵ دقیقه قبل از هر کلاس، پیامکی جهت یادآوری  برای شما ارسال خواهد شد.

با گذراندن دوره های نیمکت، مدرک دریافت خواهم کرد؟

خیر، زیرا نیمکت بستری است که شرایط برای کسب مهارتهای زبان را فراهم میکند و برگزار کننده آزمون نیست.  

تقویم آموزشی استاد مد نظر من پر است، چه اقدامی باید انجام دهم؟ 

در صورت مواجه شدن با استادی که دارای هیچ زمان قابل رزروی نیست، فقط کافیست به پشتیبانی اطلاع دهید تا به استاد اطلاع داده شود و تقویم ایشان در اسرع وقت آپدیت شود.

استاد مدنظر من در لیست اساتید نیست، چه کنم؟  

ممکن است پروفایل استادتان به دلایلی همچون مسافرت، تخلف و... تعلیق شده باشد. شما میتوانید با استفاده از چت پشتیبانی سایت و یا تماس با تلفن گویا به شماره  02191035645  از آخرین وضعیت استاد مطلع شوید.

اگر استاد زبان آنلاین خود را اشتباه انتخاب کنید چه می‌شود؟

در نیمکت می‌توانید استاد آنلاین مناسب با روحیات، برنامه‌ها و اهداف خود را به راحتی انتخاب کنید. اما اگر به هر دلیلی استاد زبان آنلاین مناسب خود را نیافتید می‌توانید استاد دیگری را انتخاب کنید. شما حق استفاده از ۷ جلسه آزمایشی با ۷ استاد مختلف را در سایت دارید. حتی پس از شروع کلاس‌ها نیز می‌توانید استاد خود را عوض کنید و با کسی که دوست دارید ادامه دهید.

استاد زبان آنلاین کیست؟

استاد زبان آنلاین تفاوت زیادی با استاد غیرآنلاین (آفلاین) ندارد. استاد زبان آنلاین کسی است که بتواند آموزش‌های خود را بر بستر آنلاین نیز به خوبی ارائه بدهد. در واقع قدرت ارتباط‌گیری و مدیریت کلاس را به شکل غیرحضوری نیز داشته باشد و بتواند زبان‌آموز را با خود همراه کند و مطالب آموزشی را به او انتقال دهد. در صفحه انتخاب استاد، مناسب‌ترین استاد با هدف یادگیری و سلیقه خود را انتخاب کنید.

صفحه انتخاب استاد چیست؟

زبان‌آموزان در صفحه انتخاب استاد، لیست استادهای زبان آنلاین نیمکت را مشاهده می‌کنند. استادها در این صفحه براساس الگوریتمی هوشمند چیده شده‌اند اما اگر کاربر، فیلترهای انتخاب استاد زبان را برگزیند، لیست استادها براساس همان فیلترها تغییر می‌کند. این لیست مدام به‌روز می‌شود چون هر روز اساتید و معلم زبان‌های جدیدی وارد نیمکت می‌شوند. همچنین امتیاز استادها و نظرات زبان‌آموزان نیز در تعیین جایگاه آنان در لیست نقش دارد.

روش‌های انتخاب استاد زبان مناسب چیست؟

چنانچه زبان‌آموز، یک استاد زبان را از قبل بشناسد و بخواهد در نیمکت با او کلاس داشته باشد، می‌تواند به‌راحتی نام او را جستجو و پیدا کند و سپس، در زمان‌های خالی او به انتخاب خود کلاس رزرو کند. اما اگر در حال انتخاب استاد باشد و گزینه مشخصی نداشته باشد، می‌تواند از این قابلیت‌ها استفاده کند:

 

 • داشتن ویدیوی معرفی
 • داشتن کلاس تعیین سطح رایگان
 • تخصص استاد (آیلتس، تافل، زبان عمومی، مصاحبه کاری و... ) ‌‌
 • جنسیت استاد
 • سطح آموزش استاد
 • محدوده قیمت هر ساعت کلاس
 • بازه سنی خودتان

چه زبان‌هایی را می‌توان با استاد زبان آنلاین آموخت؟

تقریبا همه زبان‌های دنیا را می‌توان آنلاین یاد گرفت اما استادهای زبان‌ در نیمکت می‌توانند ۱۵ زبان زنده دنیا را تدریس کنند. زبان‌های موجود و فعال در سایت عبارتند از:

انگلیسی، فرانسوی، ترکی استانبولی، عربی، اسپانیایی، ایتالیایی، کره‌ای، سوئدی، هندی، آلمانی، ژاپنی، هلندی، روسی و فارسی

راه های ارتباطی با نیمکت چیست؟‌

شما میتوانید از طریق چت پشتیبانی، تلفن گویا، و یا با ارسال ایمیل از پشتیبانی ۷ الی ۱۲ شب نیمکت بهره مند شوید.

 

 • چت آنلاین: goftino.com/c/qGKYeG
 • تلفن گویا: 02191035645
 • ایمیل: support@nimkat.org